22 kwiecień 2022
Category:
Blog
Comments: Możliwość komentowania 5 pomysłów na spędzenie majówki została wyłączona

5 pomysłów na spędzenie majówki

Upragnione wiosenne słońce w końcu zaszczyciło nas swoją obecnością – miejmy nadzieję, że na dobre. Wolne dni z okazji pierwszego majowego weekendu zachęcają do wyrwania się z domu choćby na chwilę, ale pandemiczne okoliczności znacznie to utrudniają. Nie dajmy się chandrze i wspólnie pomyślmy, jak sprawić, by nadchodzące dni były wyjątkowe. Przygotowaliśmy dla Was 5 pomysłów na niezapomnianą majówkę. Zaczynajmy!

  1. Cudze chwalicie…

Może uznacie to za banał, ale każdy z nas ma w swojej okolicy piękne miejsca, w których rzadko bywa, a nawet nigdy ich nie widział. Majówka to świetna okazja, by sobie o nich przypomnieć. A może odkryjecie nowe ciekawe zakamarki najbliższych miejscowości? Zaplanujcie rodzinny pieszy rajd albo spacer we dwoje. Wystarczy odpalić mapę, wybrać miejsce w promieniu na przykład 10 kilometrów od domu (wersja dla rozważnych: szukamy czegoś ciekawego wśród punktów oznaczonych przez innych, wersja dla odważnych: zamykamy oczy i celujemy palcem na chybił trafił). Załóżcie wygodne buty, zapakujcie do plecaka przekąski i wodę i w drogę! Kilkanaście kilometrów pewnie nikomu nie zrobi krzywdy, za to pozwoli oderwać się od miejskiego zgiełku, pracy zdalnej i Netflixa. Świeże powietrze poprawia nie tylko fizyczne samopoczucie, ale ma też pozytywny wpływ na spokój ducha.

  • Wspomnienia z dzieciństwa

Są miejsca, które przywodzą nam na myśl miłe chwile. Jeśli wychowywaliście się na wsi, z pewnością znacie okoliczne łąki, leśne ścieżki, źródełka czy rzeki. A może takie wspomnienia wiążą się z wakacyjnymi wyjazdami do babci? Zobaczenie tych miejsc po kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach może być świetnym przeżyciem. To także wspaniała okazja do tego, by poznać lepiej drugą połówkę. Nieważne, czy znacie się pół roku, czy 20 lat, opowiadanie najlepszych historii z dzieciństwa zyska nowy wymiar, kiedy wspólnie udacie się w kluczowe dla nich miejsca. Pewnie nie musimy wspominać, że to też świetny pomysł na wypad z dziećmi – niejeden nastolatek będzie oczarowany, kiedy zobaczy, na które drzewa wspinała się jego mama, kiedy była w jego wieku, albo gdzie tato spędzał czas z kolegami.

  • Czas odkurzyć rower

Przyznać się, kto już przygotował rower do sezonu? Fani jednośladów pewnie już przebierają nogami w oczekiwaniu na moment, kiedy będą mogli zaszaleć na szosie. Ścieżki rowerowe, których jest coraz więcej, a na wschodzie Polski liczący prawie 2000 kilometrów szlak Green Velo dają pole do popisu. To taka dwukołowa definicja wolności. W trakcie weekendu zdążycie odwiedzić wiele pięknych miejsc, a jeśli pogoda będzie łaskawa, wycieczkę możecie wzbogacić o nocleg pod namiotem albo chociaż piknik na łonie natury.

  • Samochodowe szaleństwo

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kilkugodzinne spacery i buszowanie po lesie czy wysiłek fizyczny na rowerze to nie jest rozrywka dla każdego. Odpowiedzią na majówkowe plany miłośników czterech kółek jest wypożyczalnia samochodów sportowych. Wynajem sportowego samochodu na 24 godziny może być świetną przygodą. Zaplanujcie trasę albo zarezerwujcie tor, by jak najlepiej wykorzystać ten czas i mieć frajdę z prowadzenia superauta.

  • Jednodniowa wycieczka

Wynajęcie samochodu marzeń można połączyć z jednodniową objazdową wycieczką po województwie. Spiszcie listę zabytków, które chcecie zobaczyć, ustalcie trasę (niekoniecznie najkrótszą, w końcu jazda takim samochodem to ważna część tego wypadu!) i bawcie się dobrze. Może uda Wam się zatrzymać w ciekawym miejscu i urządzić piknik? Spakujcie koc i koszyk z ulubionym jedzeniem i ruszajcie w poszukiwaniu urokliwych okoliczności przyrody.

Mamy nadzieję, że dacie się zainspirować naszej liście i spędzicie weekend majowy w wyjątkowy, odpowiadający Wam sposób. Niech wiatr wieje Wam tylko w plecy, szosa będzie sucha, a droga szeroka! 🙂

Comments are closed.