2 luty 2024
Category:
Blog
Comments: Możliwość komentowania Amerykańskie samochody Buick – historia i modele została wyłączona

Amerykańskie samochody Buick – historia i modele

Marka Buick obecna jest w Stanach Zjednoczonych już od 1903 roku. Obecnie stale produkuje samochody pod skrzydłami koncernu General Motors. Chcesz dowiedzieć się więcej o historii Buicka i dowiedzieć się, jakie modele tego producenta są obecnie najczęściej kupowane? Zapraszamy!

Jakie samochody oferuje Buick?

W portfolio marki Buick znajduje się szeroka gama pojazdów, które zaliczane są przede wszystkim do kategorii osobowych oraz SUV-ów. Również zaprezentowała ona samochody sportowe.

Buick znany jest przede wszystkim z samochodów wysokiej klas, między innymi samochodów coupe, sedanów oraz kabrioletów, które zapewniały użytkownikom maksymalny komfort prowadzenia pojazdu ze względu na swoje wyposażenie oraz dużą przestrzeń. To właśnie luksusowe samochody przyniosły Buickowi największą popularność.

Dzisiaj marka podąża również za najnowszymi technologiami i oferuje również samochody elektryczne, które przyciągają uwagę swoim futurystycznym wyglądem.

Jak rozpoczęła się historia marki Buick?

Początki marki Buick sięgają okresu XIX wieku. To właśnie w tym czasie David Dunbar Buick zajmował się produkcją urządzeń sanitarnych, które uzyskały popularność wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Marka motoryzacyjna Buick, którą stworzył David Dunbar Buick, powstała natomiast w 1903 roku, chociaż jej założyciel już wcześniej zajmował się branżą motoryzacyjną, inwestując w budowę samochodów wyposażonych w silnik spalinowy.

Buick szybko zyskał popularność na amerykańskim rynku i już w ciągu kilku kolejnych lat został on zakupiony przez General Motors.

W drugiej połowie XX wieku nastąpiła powolna utrata pozycji marki Buick, co spowodowało, że w jej ofercie znajduje się jedynie ograniczona liczba pojazdów. Aktualnie są to jedynie modele zaliczane do crossoverów oraz SUV-ów.

Na szczególną uwagę zasługuje również wejście marki Buick na rynek chiński, gdzie jest ona bardzo popularna i sprzedaje kilkukrotnie więcej modeli niż w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż pojazdów wynosi tam ponad milion sztuk, dlatego też marka koncentruje się głównie na rozwoju na tych rynkach.

Najpopularniejsze samochody marki Buick

Obecnie wśród kierowców dużym powodzeniem cieszą się w szczególności zabytkowe samochody marki Buick, które przyciągają uwagę swoimi efektownymi nadwoziami. Również popularne są samochody typu SUV oraz crossover.

Wśród chętnie wybieranych samochodów sygnowanych marką Buick znajdują się:

Buick Regal

Zaliczany do klasy wyższej samochód osobowy, który produkowany był od lat 70. XX wieku, natomiast jego produkcja w USA zakończyła się 2020 roku. Obecnie dostępny jest on na rynku chińskim.

Kolekcjonerzy poszukują przede wszystkim pierwszej generacji tego modelu, czyli Buick Regal I, który doskonale reprezentuje typowe dla lat 70. w amerykańskiej motoryzacji pojazdy. Również popularny był Buick Regal II, który został wycofany z oferty w latach 80. Najnowsza wersja to Buick Regal VI, który został zaprezentowany na rynku chińskim. To 4-drzwiowy sedan wyposażony w silniki L4 1.8l 30H i L4 1.5l LFV.

Buick Electra

Luksusowy samochód marki produkowany w latach 1958-1990. Łącznie do sprzedaży weszło sześć generacji tego modelu. Pierwsze generacje wyróżniają się oryginalnym wyglądem nadwozia z dużą liczbą chromowanych elementów oraz charakterystycznym tyłem.

Buick Riviera

Również zaliczany do kategorii luksusowych samochodów Buick Riviera wszedł do sprzedaży w latach 60. i produkowany był do końca lat 90. XX wieku. Podobnie jak model Electra przyciąga uwagę swoim nadwoziem, które sprawiło, że stał się tak popularny. Pierwsze modele wyróżniały się charakterystycznym wyglądem określanym jako boat-tail. Teraz poszukiwany jest przez wielu kolekcjonerów.

Comments are closed.