23 grudzień 2019
Category:
Blog
Comments: Możliwość komentowania Najazdy samochodowe – prostsze naprawy podwozia! została wyłączona

Najazdy samochodowe – prostsze naprawy podwozia!

Wielu właścicieli samochodów samodzielnie wykonuje różnego rodzaju naprawy w swoich pojazdach. Aby były one jeszcze łatwiejsze, warto mieć do dyspozycji najazdy samochodowe – sprawdzą się do różnych prac z podwoziem!

Gdy konieczne są prace z podwoziem samochodu, konieczne jest uzyskanie do niego dostępu. Można zrobić to z użyciem kanału samochodowego albo różnego rodzaju podnośników, lewarek albo kobyłek. Kierowcy mają jednak do dyspozycji jeszcze jedną propozycję – to najazdy samochodowe, które nazywane są także podjazdami lub rampami.

Najazd samochodowy – co to jest?

Pod pojęciem najazdu, podjazdu czy rampy samochodowej znajduje się konstrukcja, która pozwala na podwyższeni pojazdu. Po najechaniu na najazd pojazd jest na wyższym poziomie, co umożliwia dokonanie niezbędnych prac.

Do użytku domowego najczęściej stosuje się najazdy samochodowe przeznaczone do podniesienia jednej osi pojazdu w górę. Można zastosować je na przednie lub na tylne koła w zależności od planowanych napraw.

W warsztatach samochodowych stosuje się najazdy przeznaczone na całe pojazdy. Są one jednak kilkukrotnie droższe do najazdów do użytku domowego.

Warto także wskazać, że najazdy samochodowe stosowane są także w celach ekspozycyjnych, na przykład w salonach samochodowych.

Jak zbudowane są najazdy samochodowe?

Najazdy samochodowe przeznaczone do domowego użytku najczęściej wykonane są z wytrzymałej stali spawanej albo giętej. Najazdy pozwalają na podwyższenie pojazdu o około 30 cm, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej ekspozycji pojazdu.

Najazdy najczęściej wykonuje się z grubościennych rur lub profili metalowych. Umieszczone pomiędzy nimi szczebelki służą do najechania na nie pojazdu. Profile kończy się dystansem, który hamuje koła samochodu – dzięki temu nie ma ryzyka, że pojazd stoczy się z najazdów.

Najczęściej najazdy sprzedawane są w parach. Jeden najazd waży od około 25 kg do 40 kg, dzięki czemu nie są one bardzo trudne w użytkowaniu. Można także łatwo je przechowywać – nie zajmują dużo miejsca.

Przy doborze odpowiednich najazdów samochodowych należy zwrócić uwagę na ich udźwig. W sprzedaży można znaleźć modele przeznaczone do samochodów o masie do 2 ton, 2,5 tony czy do 3,5 tony.

Gdzie kupić najazdy samochodowe?

Aktualnie najazdy samochodowe można kupić w wielu sklepach – zamówienia można składać również przez internet. Wówczas najazdy będą dostarczone pod wyznaczony adres przez firmę kurierską nawet następnego dnia!

Comments are closed.